pühapäev, 17. aprill 2016

ÜLIÕPILASKOND KOHTUB REKTORAADIGA

15. aprillil kell 10:00-12:00 kohtumine rektoraadi ja üliõpilasesindusega EMTA kammersaalis.


 
 1.Esimesena tutvustas haldusdirektor Ott Maaten meile saalikompleksi planeeringuid hetke seisuga ning lisas, et saal tuleb 95-99% tõenäosusega ja peaks valmima aastaks 2019. Ta lisas, et aeg mil maja valmib sõltub tegelikult ka sellest kui palju lähevad erinevad ehitusprojektid maksma. Kui meil on vaid 9,5mlj siis me ei saa võtta vastu 11mlj ehituse pakkumist vaid peame hakkama projekti mahtu vähendama ning see võtab omakorda aega vähemalt pool aastat. Puudutasime ka natukene ajalugu ja tõdesime, et EMTA saali projekt on kestnud täpselt nii kaua kui vana on meie praegune maja. Väheste ressursside tõttu jäi saal tookord projektist välja - piirduti vaid kammersaaliga.
Uus saal hakkab asuma praeguse maja taga, parkla kohapeal ja mahult on ta peaaegu sama suur kui praegune hoone. Kohalik majakene, kus praegu asub pood, läheb lammutamisele. Uues hoones asub praeguse idee järgi 5 korrust + sokkel. Saalikompleksis asuvad: suur saal ligi 300 istekohaga, black box ja selle kohal audiovisuaalsete teoste ettekandmiseks saal statsionaarse tehnikaga. Kontsertsaali kohal 5. korrusel peaks asuma muusikateaduse osakond, muusikapedagoogika ruumid ja kultuurikorralduse osakond, kellel hetkel oma ruumid üldse puuduvad.

Üks tudeng laulu erialalt tõstatas selle teema all probleemi: nimelt puudub praeguse ooperistuudio ligidal pesemisvõimalus.

Lahendus: tekitada duširuumid 4. Korruse A-koridori lõppu tualettide asemele või parandada all keldri korrusel ära praegused ruumid, kus töötavat hetkel vaid üks dušš.

2. Teine teema oli lõpuaktuste formaadi muutumine. Margus Pärtlas ütles, et selle kahe kuu jooksul mis on veel jäänud tuleb ilmselt rektoraadil ja üliõpilaste esindlastel korra veel kohtuda, et selgitada täpseid detaile kuidas hakkab toimuma selle aasta lõpuaktus.
Ideid oli mitmeid. See osutus võitjaks:
Peale kontserti osa lõppu annavad bak õppe lõpetajad lõputunnistuse allkirjad Estonia fuajees/tagaruumis ära ja lähevad istuvad esimestesse ridadesse, kus neil on nimelised kohad. (See annab võimaluse diplomi saada ka nendele, kes tulevad alles peale kontserti kohale.) Bak lõpetajad  istuvad osakondade kaupa tähestikulises järjekorras. Rektor seisab lava ees keskel ja tema eest hakatakse rivis läbi käima (umbes nagu presidendi vastuvõtul. See olevat viisakam variant kui see, et rektor jalutab mööda vahesid ringi.) Peale nime hõikamist antakse diplom ja surutakse kätt, õpilane asub keskel ja tal on võimalus kummardada publikule, seejärel suundub ta näiteks keskmisest vahekäigust esimesele vabale nimekohale (kus pole tema nimi) ja read täituvad uuesti. Sel samal ajal kui ühelt poolt saali on osakondade järjekord otsa saamas, pannakse valmis end teisel pool saali kus istutakse ka osakondade kaupa esimestes ridades. Tegevus jätkub teiselt poolt samamoodi. (Selgitus: miks jaotada osakonnad kahele poole saali ära? Proportsionaalselt ilusam lihtsalt! Siinkohal mainin, et Mag ja Dok istuvad ikka laval!)

3. Teema puudutas klassijärjekordi, kodukorda ja klasside broneerimist.
Kersti tutvustas ÜE tuleviku visiooni ehk moodsat äppi, mis peaks lahendama probleemi, et ei pea enam oma kallist aega raiskama klassi järjekorras oodates. Samas oli selles nii palju erisusi. Soovitati testida hoopis panga süsteemi - lipikutega. Eriklassides oleks nagu jazzi klassis nimekiri uksel, et neid saab seal bronnida, sest eriklasside kasutajaid pole palju.
Rääkisime ka teemal mis puudutab õppejõudude üle oldud aega klassides, rektor sõnas siinkohal, et kodukord tuleb kehtima panna aga õppejõud saavad lisada õppeosakonnas lisaks oma tunniplaani põhisele ajale veel 1,5x oma õppetöö mahust omale klassiaega ühes kuus, aga mitte rohkem. (Siiani on reaalne ruumide kasutus näidanud, et mõni väikese tööajaga õpetaja on kasutanud 8x rohkem aega klassides.) Kui see maht on ületatud, peavad nad klassi ootama üldjärjekorras. Ja et ei tekiks riskiklasse, tuleb neil teatada oma mitte tulekust õppeosakonda. Läbi õppeosakonna peaks käima õppejõududel ka klassi bronnimine, aga kuna keegi ei viitsi sinna minna (10:00-17:00) palutakse seda mugavuse tõttu teha võtmetädil, kes tegelikult ei tahaks üldse mingis otsustaja rollis olla.
Katseperiood pangasüsteemiga võiks toimuda kevade lõpus, juhul kui see toimib igakülgselt, saab seda rakendada juba järgmise õppeaasta alguses.

4. Teemana küsisime Otilt kaugel ollakse nn veekeetja nurga ja fuajeede sisustamisega. Ta ütles, et on nõus veekeetjaga B II tiiba, aga mitte mikrolaineahjuga (põhjus erinevates aroomides mis toidust võib tulla, meil puudub majas ju korralik ventilatsioon). Kohvi nurgas võiks olla veel väike kapike + prügikast ja plastik topsidega varustaks tudengeid ÜE.
Algne sisekujundus majas ette näinud väga akadeemilist õhkkonda, mis on tinginud ka meile võib olla mõistmatu nähtuse - valgel seinal valge või must maal. Ideena pakkus Ott välja, et võiksime koostööd teha EKAga ja paluda neilt oma uusimaid näituseid, meil on ju perfektsed valged seinad kuhu värvilist kunsti riputada!! Tasub nendega diili teha.
-----
Osalejad: kokku 18 inimest
Rektoraat - Margus Pärtlas, Peep Lassmann, Ott Maaten
Õppeosakond - Jane Kreek, Lilja Brunfeld
Osakonna juhatajad/ õppejõud - Kristi Kiilu, Henry-David Varema
Kontsertibüroo - 2 inimest
Tudengid: Emma Johanna Lepasoo, Marit Jalakas, Pinja Ruokonen, Madis Kukk ja Aule Urb
ÜE: Aleksandra Kirikal, Laura Virkkunen, Kersti Leppik, Kristiina Rebane

Tagasiside/ sisevaatlus/analüüs:
Kindlasti tasub seda sündmust korrata. Tudengitele pakkus huvi, et neid kaasatakse aruteludesse.
Osalus oli väike, tudengeid oli vähe, kirjad ei jõudnud kohale kuna IT osakonnas muudetakse meilide ja listide aadresseid. Lisaks FB üritusele peaksid üleval olema plakatid+sööklas teavitused teemadest+ teleritesse info! Ja kellaaeg võiks jääda 16:00-17:00 paiku, mitte hommikul kell 10:00!

NB! Tekleid ja sõrmuseid saab tellida kuni 2.maini!


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar